Мережеве підключення
Налагодження підключення по локальній мережі - Windows 7

1. Натисніть Пуск -> Панель Управління.

 

2. В Панелі управління зайдіть в Мережа та Інтернет.

3. Потім виберіть Центр управління мережами та загальним доступом.

 

4. В вікні, яке відкрилось,  виберіть Зміна параметрів адаптера.

 

5. В папці Мережеві підключення нажміть правою кнопкою миші на значок Подключення по локальній мережі, в контекстному меню виберіть Властивості.

6. У списку Зазначені компоненти використовуються цим підключенням приберіть галочку з Протокол Інтернету версії 6 (TCP/IPv6).

 

7. Потім виділіть Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4) і натисніть Властивості. 

 

8. У вікні Властивості: Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4) у вкладці Загальні необхідно ввести ваші персональні дані, видані адміністратором. Все, настройка завершена, натисніть ОK.

 

Схема підключення оптичним кабелем.

1 - медіаконвертер;

2 - оптоволоконний кабель для внутрішньої прокладки з надгнучким волокном необхідної довжини;

3 - малогабаритний настінний крос (FOB);

4 - оптичний патч-корд;

При підключенні до приміщення абонента прокладається тонкий оптичний кабель і встановлюється медіаконвертер. Медіаконвертер з'єднується з абонентським пристроєм патч-кордом.

Індикація медіаконвертера

Медіаконвертер A-GEAR  MC-213W:

Назва індикатораІндикаціяСтатусОпис
1FEFСвітодіодна індикація зеленаВклОптичний порт - нормальна робота 
ВиклОптичний порт - неробочий стан
2FXLСвітодіодна індикація зеленаВклОптичний порт - наявний сигнал на вході
ВиклОптичний порт - відсутній сигнал
3PWRСвітодіодна індикація зеленаВклЕлектроживлення включене
ВиклЕлектроживлення відсутнє
4SPDСвітодіодна індикація зв'язку зеленаВклRJ-45 порт - швидкість на вході 100 Мбіт
ВиклRJ-45 порт - швидкість на вході 10 Мбіт
5TXLСвітодіодная індикація живлення зеленаВклRJ-45 порт - наявність сигналу на вході
ВиклRJ-45 порт - відсутність сигналу
6FDXСвітодіодна індикація режимВклПовнодуплексный режим активний
ВыклНапівдуплексный режим активний
МиганняПопередження про неполадки на линії
Налагодження підключення по локальній мережі - Ubuntu

1. Натисніть кнопку «Мережа» у верхньому правому кутку Вашого екрану і вибираємо пункт «Змінити З'єднання»:

 

2. Виберіть з'єднання, натисніть «Змінити»:

 

3. Відкрилося вікно настройки вибраного з'єднання, переходимо на закладку «Параметри IPv4». Якщо Ви працюєте на статичному типі підключення, в випадаючому списку «Спосіб налаштування» виберіть пункт «Вручну». Вікно редагування мережевих налаштувань стане активним. Натисніть кнопку «Додати» і заповніть поля «Адреса», «Маска мережі», «Шлюз» і «Сервери DNS» згідно Вашого договору.

 

4. Якщо працюєте на динамічному типі підключення, то вибираємо параметр «Автоматично (DHCP)».

  

5. Після заповнення всіх полів кнопка «Зберегти» стане активною - натисніть її. Налаштування локальної мережі виконана.

Налаштування підключення по локальної мережі - MAC OS

1. Натискаємо кнопку «Меню» (яблуко) і заходимо в розділ «Системні налаштування».

2. Відкриється вікно «Системні налаштування», в якому в розділі «Інтернет і мережа» шукаємо іконку «Мережа».

 

3)  Відкриється нове вікно «Мережа», у якому з лівого боку нажимаємо правою кнопкою мишки на «Ethetnet».

 

Вибираємо параметр конфігурації IPv4 «Вручну» якщо Ви працюєте на статичному типі підключення, і вводимо дані мережевих налаштувань згідно Вашого договору. Якщо працюєте на динамічному типі підключення вибираємо конфігурація IPv4 "Автоматично" і натискаємо "Застосувати".

Налаштування підключення по локальній мережі - Microsoft Windows 10

1. Натисніть кнопку "Пуск" в лівому нижньому кутку Вашого екрану.

 

2. Виберіть розділ «Параметри».

 

3. Відкриється вікно «Параметри», в розділі «Параметри» виберіть пункт «Мережа та Інтернет».

  

У підрозділі «Стан» виберіть пункт «Центр управління мережами і загальним доступом».

 

4. Відкриється вікно «Центр управління мережами і загальним доступом», в розділі якого зліва виберіть пункт «Зміна параметрів адаптера».

 

5. Відкриється вікно «Зміна параметрів адаптера», в якому повинна бути іконка «Ethernet», по іконці Ви повинні натиснути правою кнопкою миші і вибрати «Властивості».

 

6) У новому вікні «Ethernet: властивості» виділіть пункт «Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4)» та натисніть кнопку«Властивості».

 

7.  Тепер позначте пункт «Використовувати наступні IP-адреси» і «Використовувати наступні адреси DNS-серверів» якщо Ви працюєте на статичному типі підключення, і введіть дані мережевих налаштувань згідно Вашого договору.

 

8. Якщо працюєте на динамічному  типі підключення, позначте пункт «Отримувати IP-адресу автоматично» і «Отримувати адреси DNS-серверів автоматично». Обов'язково ставимо галочку «Підтвердити параметри при виході» і натискаємо «ОК».

 

Налаштування підключення по локальній мережі - Microsoft Windows XP

1.Відкрийте «Панель управління» (Пуск - Налаштування - Панель управління), як зображено на малюнку.

2. Відкриється вікно «Панель управління», в якому шукаємо значок «Мережеві підключення».

3. Відкриється вікно «Мережеві підключення», в якому повинна бути іконка «Підключення по локальній мережі», по якій Ви повинні натиснути правою кнопкою миші і вибрати «Властивості».

4. У новому вікні «Підключення по локальній мережі – властивості» виділіть пункт «Протокол Інтернету версії (TCP / IP)» і натисніть кнопку «Властивості».

5. Тепер позначте пункт «Використовувати наступні IP-адреси» і «Використовувати наступні адреси DNS-серверів» якщо Ви працюєте на статичному типі підключення, і введіть дані мережевих налаштувань згідно Вашого договору.

6. Якщо працюєте на динамічному  типі підключення, позначте пункт «Отримувати IP-адресу автоматично» і «Отримувати адреси DNS-серверів автоматично». Обов'язково ставимо галочку «Підтвердити параметри при виході» і натискаємо «ОК».

Налаштування роутера
Як збільшити швидкість інтернету через Wi-Fi?

В наші дні роутери працюють з великим навантаженням: кожен новий гаджет прагне отримати інтернет - з'єднання через Wi-Fi. Набір «розумного будинку» стає все більш популярним, куди входять і лампи освітлення, і термостати, і камери безпеки. Тому нерідко Ваше інтернет з'єднання через Wi-Fi - значно сповільнюється. Існує кілька способів прискорити Wi-Fi. Тільки якщо причина криється в Вашому тарифному плані або старому роутері, можливо, Вам доведеться оновити свій тариф або обладнання. Але спочатку спробуйте скористатися цими порадами:

• Правильно розмістити роутер

Розташовуйте маршрутизатор в центрі приміщення. Переконайтеся, що маршрутизатор розташований в центрі мережі для забезпечення максимальної продуктивності. Намагайтеся розташовувати маршрутизатор по можливості вище, таким чином, сигнал буде поширюватися по всьому будинку.

 

Для того, щоб добитися найбільш якісного покриття, маршрутизатор необхідно встановлювати якомога вище, що пов'язано з фізикою поширення радіохвиль. Якщо конструкція роутера на має роз'єми для кріплення / розміщення на стіні - слід розмістити роутер на висоті не менше 1,5 метра від підлоги. Товщина і матеріал стін між роутером і ноутбуками зменшує рівень сигналу Wi-Fi і, як наслідок, - падає швидкість і переривається з'єднання.

 

Найкраще місце - зовнішня стіна коридору біля вхідних дверей, або висока шафа, яка в більшості випадків там і знаходиться. Встановивши роутер біля вхідних дверей, Ви позбавите себе необхідності протягання кабелю по всій квартирі.

Роутери можуть перегріватися і нестабільно працювати. Не рекомендується встановлювати їх на глухих закритих полицях, біля радіаторів опалення, або на інші електроприлади. Якщо Ви хочете користуватися Wi-Fi далеко від встановленого роутера, використовуйте "повторювач" (ретранслятор) - мережеве обладнання для поліпшення сигналу на відстані.

Вибір частоти мовлення роутера.

На бездротовий сигнал впливає безліч перешкод. Вибравши максимально вільну від сусідських бездротових мереж частоту, можна отримати більш стабільний сигнал і збільшити підсумкову швидкість інтернету. Більшість домашніх роутерів працюють на частоті 2,4 ГГц, яка ділиться на 11-14 каналів. Зверніть увагу, що канали Wi-Fi перекривають один одного. 

 

Майже у всіх роутерах встановлюється авто-вибір каналу або ж він заздалегідь встановлений. Якщо сусідній маршрутизатор працює на тій же частоті, що і Ваш - вони будуть заважати один одному. Один із способів, як збільшити швидкість Wi-Fi, полягає в зміні каналу на той, який не буде перетинатися з іншими. Для цього потрібно просканувати доступні мережі, і дізнатися, які канали використовують ті з них, сигнал яких найбільш сильний. Зробити це можна утилітою InSSIDer для Windows. Вона відобразить мережі і покаже рівень сигналу. В налаштуваннях роутера потрібно вибрати той канал (бажано з 1, 6 і 11), на якому ніхто не працює. Якщо такого немає - потрібно вибирати канал, сигнал мережі на якому найслабший.

Смуга пропуску

Спочатку ширина каналу, як згадувалося вище, становила 20 МГц. З появою стандарту 802.11n, для підвищення швидкості, смуга пропускання була розширена до 40 МГц. Тільки при активації режиму 20/40МГц в налаштуваннях маршрутизатора стає можливим використання нових стандартів Wi-Fi на повній швидкості. Якщо гальмує Wi-Fi, і включена тільки ширина каналу 20 МГц - в настройках потрібно активувати 40 МГц.

 

При активації режиму 40 МГц потрібно врахувати один нюанс: розширена вдвічі смуга пропускання займає вже два непересічних каналу. Якщо в налаштуваннях обраний канал 1 - то і діапазон каналу 6 виявиться зайнятий. У разі, коли поруч на каналі 6 вже працює інший маршрутизатор - виникнуть перешкоди. Тому, якщо канал 40 МГц включений, а інтернет гальмує - потрібно перевірити за допомогою inSSIDer, чи немає поруч іншого роутера, теж використовує цей діапазон. Якщо він є - в такому випадку допоможе не включення режиму 40 МГц, а його виключення, з вибором найбільш вільного каналу.

• Придбати більш потужний роутер

В діапазоні частот 2.4 ГГц працюють не тільки Wi-Fi роутери, а й інші побутові прилади такі як СВЧ-печі, радіо керовані прилади й звичайно ж безліч сусідських Wi-Fi точок, кількість яких викликає великі перешкоди і шуми між собою, більш того даний діапазон частот досить вузький і має всього лише 14 каналів. Уникнути перешкод і істотно збільшити швидкість по Wi-Fi допоможуть роутери з підтримкою частоти 5ГГц.

Час від часу перезавантажувати роутер

Зайдіть в налаштування роутера, ввівши в рядку браузера адресу 192.168.1.1 або 192.168.0.1 На ній зазвичай окремою кнопкою винесена команда Reboot. Щоб перезавантажити роутер, натисніть кнопку. При її натисканні з'явиться попередження про те, що під час перезавантаження зв'язок буде відсутній. Займає така операція близько 1,5-2 хвилин.

Ще один варіант перезавантаження - це примусове відключення живлення роутера. Щоб перезавантажити роутер вимкніть шнур з мережі електроживлення. Тим самим Ви скасуєте всі встановлені з'єднання.

 

Apple Time Capsule

Якщо «Time Capsule" не нова і раніше вже використовувалася - скиньте налаштування на заводські установки. Для цього потрібно включити «Time Capsule» в живлення і затиснути кнопку Reset на 10 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини. Зверніть увагу, що дані на диску (в разі «Time Capsule»), не видаляються, скидаються тільки настройки мережі та WiFi.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до AirPort Time Capsule. 

Крок 2. Запустіть «Утиліта AirPort» (Програми / Утиліти).

З'явитися вікно Утиліти, Утиліта видасть Вам поля, для введення базових налаштувань.

Крок 3. Налаштовуємо основні параметри мережі:

 1. Вибираємо «Інші параметри»;
 2. Вибираємо «Створити нову мережу»;
 3. Прописуємо основні параметри майбутньої мережі: 3.1  Ім'я мережі - це як мережа буде відображатись Вашими пристроями; 3.2 Ім'я базової станції - це ідентифікатор самої точки доступу (буде пізніше відображатися в бічному меню Finder, при доступі до диска); 3.3  Пароль і Підтвердження пароля - пароль, за яким ви будете підключатися до AirPort; (Ім'я мережі і ім'я базової станції можна зробити однаковим.)
 4. У новому вікні можна активувати гостьову мережу. Потрібна вона наприклад в тому випадку, якщо ви хочете роздавати інтернет і бути в одній мережі з кимось, але не хочете, що б хтось мав доступ до вбудованого диску (або на під'єднаний до USB в разі Airport Time Capsul). Якщо ви пропустите цей пункт і не налаштуєте гостьову мережу, то її можна буде активувати пізніше, з розширених налаштувань Програми AirPort;
 5. На цьому етапі відбувається застосування налаштувань і перезавантаження точки доступу;
 6. Після перезавантаження ми бачимо значок земної кулі, що втілює Інтернет, і нашу AirPort Time Capsule. Якщо натиснути на неї, то ми побачимо невелике меню, де можна буде увійти в тонке налаштування точки доступу. Для цього натискаємо на Змінити.

 

Шаг 4. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню вибираємо вкладку «Інтернет»;
 2. Далі вибираємо тип з'єднання: «DHCP» або «Static IP» (який у Вас тип підключення можна уточнити в служби технічної підтримки); 2.1 Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо «DHCP»; 2.2 Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.

 

 

Крок 5. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню вибираємо вкладку «Бездротова мережа»;
 2. Вибираємо «Режим мережі»: Створення бездротової мережі;
 3. В поле «Ім'я бездротової мережі:» вводимо назву мережі;
 4. У полі «Захист бездротової мережі:" вибираємо «Особистий WPA2»;
 5. У полі «Бездротовий пароль:» і «Підтвердження пароля:» вводимо пароль мережі;
 6. Після всіх кроків натискаємо «Оновити» та погоджуємося з оновленням.

 

ASUS RT-N12

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

 

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі ASUS. 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.З'явиться  вікно авторизації.
Користувач: admin
Пароль: admin (або без пароля)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.  

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню вибираємо «Advanced Settings» - «WAN».
 2. Далі в основному вікні потрібна вкладка «Internet Connection» після цього з пункту «WAN Connection Type» вибираємо «Static IP» або «Dynamic IP» (який у Вас тип з'єднання можна уточнити в служби технічної підтримки). 2.1 Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2 Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі   налаштування, які вказані за Вашим договором.
 3. Зберігаємо налаштування.

 

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню «Advanced Setting» вибираємо «Wireless».
 2. В поле «SSID» прописуємо ім'я мережі.
 3. В поле «Authentication Method» вибираємо «WPA-Personal».
 4. У полі «WPA Pre-Shared Key» прописуємо пароль бездротової мережі.
 5. Зберігаємо налаштування.

 

 

ASUS RT-AC66U

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

  

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі ASUS. 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin (або без пароля)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню вибираємо «Інтернет» - «Підключення».
 2. Далі в основному вікні додаємо потрібний нам тип з'єднання: «Статична IP» або «Динамічний IP» (який у Вас тип з'єднання можна уточнити в служби технічної підтримки). 2.1 Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2 Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за Вашим договором.
 3. Зберігаємо налаштування.

 

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню вибираємо «Бездротова мережа».
 2. В поле «SSID» прописуємо ім'я мережі.
 3. В поле «Метод перевірки автентичності» вибираємо «WPA2-Personal».
 4. У полі «Попередній ключ WPA» прописуємо пароль бездротової мережі.
 5. Зберігаємо налаштування.

 

 

D-Link DIR-620

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

 

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі D-Link. 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin (або без пароля)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. Знизу вибираємо пункт «Розширені налаштування».
 2. У вкладці «Мережа» вибираємо «WAN».
 3. Далі додаємо потрібний нам тип з'єднання: «Статична IP» або «Динамічний IP» (який у Вас тип з'єднання можна уточнити в служби технічної підтримки). 3.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 3.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.
 4. Зберігаємо налаштування.

  


 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пункту меню «Wi-Fi» вибираємо «Основні налаштування».
 2. В поле «SSID» прописуємо ім'я мережі і нижче вибираємо потрібну нам «Країну»
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 5. Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. З пункту меню «Wi-Fi» вибираємо «Налаштування безпеки».
 2. З пункту «Мережева автентифікація» вибираємо «WPA-PSK / WPA2-PSK mixed)».
 3. Далі в поле «Ключ шифрування PSK» вводимо пароль бездротової мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

 

D-Link DIR-615

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

  

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі D-Link. 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть EnterЗ'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin (або без пароля)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера. 

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню вибираємо «SETUP» - «INTERNET».
 2. В основному вікні вибираємо: «Manual Internet Connection Setup»
 3. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static IP» або «Dynamic IP» (який у Вас тип з'єднання можна уточнити в служби технічної підтримки). 3.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 3.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.
 4. Зберігаємо налаштування. 

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню вибираємо «SETUP» - «WIRELESS SETTINGS».
 2. Далі в основному вікні вибираємо «Manual Wireless Connection Setup».
 3. В основному вікні там, де поле «Wireless Network Name» прописуємо ім'я Вашої WiFi мережі.
 4. Далі в рядку «Security Mode» вибираємо «WPA-Personal».
 5. Нижче в рядку «Pre-Shared Key» прописуємо пароль до WiFi мережі.
 6. Зберігаємо налаштування.

 

 

D-Link AIR-інтерфейс

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини. 

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі D-Link. 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin (або без пароля)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера. 

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню вибираємо «Мережа» - «WAN».
 2. Далі в основному вікні додаємо потрібний нам тип з'єднання: «Статична IP» або «Динамічний IP» (який у Вас тип з'єднання можна уточнити в служби технічної підтримки). 2.1. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за Вашим договором. 2.2. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його.
 3. Зберігаємо налаштування. 

 

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пункту меню «Wi-Fi» вибираємо «Основні налаштування».
 2. В поле «Ім'я мережі (SSID)» прописуємо ім'я мережі і нижче вибираємо потрібну нам «Країну»
 3. Зберігаємо налаштування.

 

 

Крок 5. Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. З пунктів меню «Wi-Fi» вибираємо «Налаштування безпеки».
 2. З пункту «Мережева автентифікація» вибираємо «WPA-PSK / WPA2-PSK mixed)».
 3. Далі в поле «Ключ шифрування PSK» вводимо пароль бездротової мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

 

EdiMax BR-6478AC V2 «Gigabit Dual-Band Router»

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «EDIMAX». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.

З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin 

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню вибираємо «Інтернет» - «WAN установка».
 2. Далі вибираємо тип з'єднання: «Динамічний IP» або «Статична IP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). (2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.)
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу і захист:

1. З пунктів меню вибираємо «2.4 ГГц Бездротова мережа» - «Основні настройки».

2. В поле «Ім'я бездротової мережі (SS ID)» прописуємо ім'я мережі.

3. У пункті «Шифрування» вибираємо «WPA ключ доступу».

4. У пункті «WPA комплект» вибираємо «WPA2 (AES)».

5. У пункті «Формат ключа доступу» вибираємо «Пароль».

6. У полі «Ключ доступу» вводимо пароль бездротової мережі.

7. Зберігаємо налаштування.

Edimax

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «EDIMAX». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.

З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: 1234

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера. 

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

1-2. Вибираємо пункт General Setup, потім WAN.

Далі вибираємо тип з'єднання: «Static IP» або «Dynamic IP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки).

2.1 Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його.

2.2 Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.

3 Зберігаємо налаштування.

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

1. Переходимо на вкладку General setup, потім Wireless.

2. У поле ESSID введіть назву вашої мережі.

3. Значення Band виберіть 2.4GHz (B + G + N)

4. Зберігаємо налаштування.

Крок 5. Налаштовуємо захист бездротової мережі:

1. Переходимо на вкладку General setup, потім Wireless.

2. Вибираємо точкою пункт Security settings.

3. Значення Encryption виберіть WPA pre shared key.

4. Значення WPA Unicast Cipher Suite виберіть WPA2

5. Значення Pre-shared key Format виберіть Passphrase.

6. У поле Pre-shared key введіть латинськими літерами і /або цифрами пароль для вашої WI-FI мережі. Повинно бути не менше 8 символів.

7. Зберігаємо налаштування.

Linksys WRT-32X

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «LINKSYS». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.

З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

 

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера. 

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню вибираємо «Advanced Settings» - «Internet Connection Settings».
 2. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static IP» або «DHCP» (який у Вас тип з'єднання можна уточнити в служби технічної підтримки). (2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі настройки, які вказані за договором.)
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню вибираємо «Wi-Fi Settings».
 2. В поле «Wi-Fi Name (2.4 and 5GHz)» прописуємо ім'я бездротової мережі.
 3. В поле «Password» прописуємо пароль від бездротової мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Linksys v4.30

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «LINKSYS». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.

З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. Переходимо на вкладку «Setup», потім «Basic Setup».
 2. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static IP» або «DHCP» (який у Вас тип з'єднання можна уточнити в служби технічної підтримки). (2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.)
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. Переходимо на вкладку «Wireless», потім «Basic Wireless Settings».
 2. В поле «Wireless Network Name (SSID)» вводимо назву вашої мережі.
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 5. Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. Переходимо на вкладку «Wireless», потім «Wireless Security».
 2. У пункті «Security Mode» вибираємо «WPA2 Personal».
 3. В поле «Passphrase» вводимо пароль від бездротової мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

 

Linksys v2.0.08

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «LINKSYS». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.

З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. Переходимо на вкладку «Setup», потім «Basic Setup».
 2. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static IP» або «DHCP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). (2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.)
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. Переходимо на вкладку «Wireless», потім «Basic Wireless Settings».
 2. Вибираємо пункт «Manual».
 3. В поле «Network Name (SSID)» вводимо назву вашої мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 5. Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. Переходимо на вкладку «Wireless», потім «Wireless Security».
 2. У пункті «Security Mode» вибираємо «WPA2 Personal».
 3. В поле «Passphrase» вводимо пароль від бездротової мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Linksys Smart Wi-fi

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «LINKSYS». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.

З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете уточнити на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. Переходимо на вкладку «Connectivity».
 2. Далі вибираємо «Internet Settings».
 3. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static IP» або «DHCP» (який у Вас тип з'єднання    можна дізнатись в служби технічної підтримки). (3.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 3.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.)
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню вибираємо «Wireless».
 2. Переходимо на вкладку «Wireless».
 3. Дозволяємо зміни на «Edit».
 4. У полі «Network Name (SSID)» прописуємо ім'я бездротової мережі.
 5. У поле «Password» прописуємо пароль від бездротової мережі.
 6. Зберігаємо налаштування.

 

Mercusys

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «MERCUSYS». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть  http://mwlogin.net або 192.168.1.2  і натисніть Enter.

З'явиться вікно авторизації. Вибираємо «Skip» що б зайти в налаштування.

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете уточнити на наклейці на дні роутера. 

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. Вибираємо пункт «Advanced» - «Network» - «WAN Settings».
 2. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static IP» або «Dynamic IP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). (2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.)
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З меню вибираємо «Wirelesss», потім «Host Network».
 2. Включаємо пункт «Host Network».
 3. В поле «Primary SSID» вводимо назву Вашої мережі.
 4. У полі «Password» вводимо пароль від бездротової мережі.
 5. У пункті «Mode» вибираємо «11bgn mixed».
 6. Зберігаємо налаштування.

 

Mikrotik

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався – скиньте роутер на заводські установки.

Шаг 1. Для скидання роутера на заводські установки необхідно:

 1. Відключти живлення роутера;
 2. Натиснути і утримувати кнопку Reset;
 3. Включити живлення роутера;
 4. Дочекайтеся поки заблимає індикатор ACT і відпустіть кнопку Reset.

 

Після цього роутер перезавантажиться, і ви зможете зайти в його налаштування зі стандартним ім'ям користувача admin, без пароля.

Шаг 2. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «Mikrotik». 

Шаг 3. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковій!) Наберіть 192.168.88.1 натискайте Enter.

На комп'ютерах, підключених до роутера MikroTik, інтернет не буде працювати, поки ви не налаштуєте локальну мережу, Firewall і NAT. 

Шаг 4. Налаштовуємо підключення до інтернету:

1. З пунктів типу налаштування вибираємо «WebFig».
2. Налаштовуємо тип з'єднання: «Static IP» або «Dynamic IP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатися в служби технічної підтримки).

2.1. Налаштовуємо «Dynamic IP».

2.1.1.     Якщо у Вас динамічний тип з'єднання, то відкриваємо пункт меню «IP» - «DHCP Client».

2.1.2.     Далі натискаємо кнопку «Add New».

2.1.3.     У новій вкладці в списку «Interface»: вибираємо «WAN» інтерфейс «ether1»; (Інтерфейс який призначений на підключення інтернет провайдера).

2.1.4.     Зберігаємо налаштування.

 

2.2. Налаштовуємо «Static IP».

2.2.1.     Якщо у Вас статичний тип з'єднання, то відкриваємо пункт меню «IP» - «Addresses».

2.2.2.     Далі натискаємо кнопку «Add New».

2.2.3.     У новій вкладці в поле «Address» прописуємо налаштування (ip address \ netmask).

2.2.4.     У списку «Interface»: вибираємо «WAN» інтерфейс «ether1»; (Інтерфейс який призначений на підключення інтернет провайдера).

2.2.5.     Зберігаємо налаштування.

2.2.6.     Налаштовуємо адреса інтернет шлюзу. Відкриваємо пункт меню «IP» - «DHCP Routers».

2.2.7.     Далі натискаємо кнопку «Add New».

2.2.8.     У вкладці біля «Gateway» натискаємо на кнопку додати і в поле прописуємо IP адреса шлюзу.

2.2.9.     Зберігаємо налаштування.

2.2.10.  Додаємо адреси DNS сервера. Відкриваємо пункт меню «IP» - «DNS».

2.2.11.  У «Servers» додаємо два поля, потім прописуємо в них IP адреса пріоритетного і альтернативного DNS сервера.

2.2.12.  Ставим галочку «Allow Remote Requests»;

2.2.13.  Зберігаємо налаштування.

Шаг 5Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню вибираємо «Wireless» - «Interface».
 2. Далі вибираємо «Add New» - «Virtual».
 3. У новій вкладці в поле «SSID» вводимо ім'я бездротової мережі.
 4. У пункті «Mode» вибираємо «ap bridge».
 5. Зберігаємо налаштування.

 

Шаг 6Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. З пунктів меню вибираємо «Wireless».
 2. У вкладці вибираємо «Security Profiles».
 3. Далі вибираємо «Add New» і в поле «Name» вводимо ім’я профілю.
 4. У пункті «Authentication Types» ставимо «WPA PSK» і «WPA2 PSK».
 5. У пункті «Unicast Ciphers» ставимо «aes ccm».
 6. У пункті «Group Ciphers» ставимо «aes ccm».
 7. У полях «WPA Pre-Shared Key» і «WPA2 Pre-Shared Key» прописуємо пароль бездротової мережі.
 8. Зберігаємо налаштування.

 

Шаг 7Налаштовуємо Firewall і NAT:

 1. З пунктів меню вибираємо «IP» - «Firewall».
 2. Далі переходимо на вкладку «NAT».
 3. Далі вибираємо «Add New».
 4. У новій вкладці в пункті «Out. Interface» вибираємо інтерфейс в який підключений інтернет провайдер (у нашому випадку «ether1»).
 5. Переходим нижче і знаходимо пункт «Action» в ньому вибираємо «masquerade».
 6. Зберігаємо налаштування.

 

Mikrotik (за допомогою QuickSet)

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки.

Крок 1. Для скидання роутера на заводські установки необхідно:

 1. Відключіть живлення роутера;
 2. Натисніть і тримайте кнопку Reset;
 3. Увімкніть живлення роутера;
 4. Дочекайтеся поки блимає ACT і відпустіть кнопку Reset. 

 

Після цього роутер перезавантажиться, і Ви зможете зайти в його налаштування зі стандартним ім'ям користувача admin без пароля.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «MIKROTIK».

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.

На комп'ютерах, підключених до роутера MikroTik, інтернет не буде працювати, поки ви не налаштуєте локальну мережу, Firewall і NAT.  

Крок 4.  Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів вибору типу налаштування вибираємо «QuickSet».
 2. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static» або «DHCP (dynamic)» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). 2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.
 3. В поле «IP Address» прописуємо IP address роутера (стандартно: 192.168.88.1).
 4. У пункті «Netmask» вибираємо маску підмережі вашого роутера (стандартно: 255.255.255.0).
 5. Ставимо галочку в пункті «DHCP Server».
 6. Пункт «DHCP Server Range» залишаємо без змін. Якщо там порожньо, тоді прописуємо  діапазон IP адрес (стандартно: 192.168.88.2 - 192.168.254).
 7. Ставимо галочку в пункті «NAT».
 8. Зберігаємо налаштування.

 

 

 

Крок 5. Налаштовуємо бездротову мережу: 

 1. З пунктів меню заходимо «Wireless».
 2. Далі в поле «SSID» вводимо ім'я бездротової мережі.
 3. У пункті «Security» вибираємо «WPA2».
 4. У пункті «Encryption» вибираємо «aes ccm».
 5. У пункті «Pre-Shared Key» вводимо пароль від бездротової мережі.
 6. Зберігаємо налаштування кнопкою «Apply Configuration».

 

 
Netis WF2411, -11D, -11R, -11I, -12, -14, -14D, -19, -19D, -19R, -19I, -20

Models 150mbps: WF2411, WF2411D, WF2411R, WF2411I, WF2412, WF2414, WF2414D

Models 300mbps: WF2419, WF2419D, WF2419R, WF2419I, WF2420

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «NETIS». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: password (або без пароля)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. Вибираємо пункт Advanced.
 2. З пунктів меню вибираємо «Network» - «WAN».
 3. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static IP» або «DHCP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). (3.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 3.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі настройки, які вказані за договором.)
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу і захист:

 1. З пунктів меню вибираємо «Wirelles» - «Wirelless Settings».
 2. В поле «SSID» введіть назву Вашої Wi-fi мережі.
 3. У пункті «Authentication Type:» вибираємо «WPA2-PSK».
 4. У полі «Password» вводимо пароль від бездротової мережі.
 5. Зберігаємо налаштування.

 

Netis WF2501

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «NETIS». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter.З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: password (або без пароля)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню вибираємо «Network» - «WAN».
 2. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static» або «DHCP (dynamic)» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатися в служби технічної підтримки). (2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.)
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню вибираємо «Wirelles» - «Wirelless Settings».
 2. В поле «SSID» введіть назву Вашої Wi-fi мережі.
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 5. Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. Переходимо на вкладку «Wireless».
 2. Вибираємо з пунктів меню «Wireless Security».
 3. У пункті «Authentication Type» вибираємо «WPA / WPA2-PSK».
 4. У полі «Password» вводимо пароль від бездротової мережі.
 5. Зберігаємо налаштування.

 

Tenda ver 5.07.46

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «TENDA». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковій!) Наберіть 192.168.0.1 або 192.168.1.1 і натисніть Enter.З'явиться вікно авторизації. 
Користувач: admin 
Пароль: admin 

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на зворотній стороні (нижня кришка) роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. Вибираємо пункт «Advanced».
 2. Вибираємо пункт «Advanced», потім «Internet Connection Setup».
 3. Налаштовуємо тип з'єднання: «Static IP» або «Dynamic IP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). 3.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 3.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. Переходимо на вкладку «Wireless», потім «Wireless Basic Settings».
 2. У пункті «Wireless Working Mode» вибираємо «Wirelles Access Point (AP)».
 3. У полі «SSID (Network Mode)» вводимо назву вашої мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 5. Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. Переходимо на вкладку «Wireless», потім «Wireless Security».
 2. У пункті «WPS settings» вибираємо «disable».
 3. У пункті «Security Mode» вибираємо «WPA2 - PSK».
 4. У пункті «WPA Algorithms» вибираємо «AES»
 5. У полі «Security Key» вводим пароль від бездротової мережі.
 6. Зберігаємо налаштування.

 

Tenda

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «TENDA». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter. З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin 

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. Вибираємо пункт «Advanced Settings».
 2. Вибираємо пункт «Advanced Settings», потім «WAN settings».
 3. Далі вибираємо тип з'єднання: «Static IP» або «DHCP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). (3.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 3.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.)
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. Переходимо на вкладку «Wireless settings», потім «Wireless Basic settings».
 2. У пункті «Wireless Working Mode» вибираємо «Wirelles Access Point (AP)».
 3. В поле «Primary SSID» вводимо назву вашої мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 5. Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. Переходимо на вкладку «Wireless settings», потім «Wireless Security».
 2. У пункті «WPS settings» вибираємо «disable».
 3. У пункті «Security Mode» вибираємо «Mixed WPA / WPA2 - PSK».
 4. У пункті «WPA Algorithms» вибираємо «TKIP & AES»
 5. У поле «Key» вводимо пароль від бездротової мережі.
 6. Зберігаємо налаштування.

 

Totolink ver. 2012

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався – скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно включити роутер в живлення і зажати кнопку WPS/Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «TOTOLINK». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковій!) Наберіть 192.168.0.1 або 192.168.1.1 і натисніть Enter.З'явиться вікно авторизації. 
Користувач: admin 
Пароль: admin (або без паролю)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете уточнити на наклейці на зворотній сторонні (нижня кришка) роутера. 

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню виберімо «Network Settings», потім «WAN Interface».
 2. Налаштовуємо тип з'єднання: «Static IP» або «Dynamic IP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). 2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.
 3. Зберігаємо налаштування

 

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню виберімо «Wireless Settings» - «Wireless Basic Settings».
 2. У полі «Wireless Network Name(SSID)» вводимо назву вашої мережі.
 3. У пункті «Encryption» вибираємо «TKIP/AES».
 4. Далі в полі «Encryption key» вводимо пароль бездротової мережі.
 5. Зберігаємо налаштуванняя.

 

 

Totolink ver. 2015

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався – скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно включити роутер в живлення і зажати кнопку WPS/Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини. 

 

Крок1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «TOTOLINK». 

Шаг 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковій!) Наберіть 192.168.0.1 або 192.168.1.1 і натисніть Enter. З'явиться  вікно авторизації.
Користувач: admin
Пароль: admin (або без пароля)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.   

Шаг 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню виберимо «Network», потім «WAN Settings».
 2. Налаштовуємо тип з'єднання: «Static IP» або «Dynamic IP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). 2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором. 
 3. Зберігаємо налаштування.

   

Шаг 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню виберимо «Wireless» - «Basic Settings».
 2. У полі «SSID (Network Mode)» вводимо назву вашої мережі.
 3. У пункті «Encryption» вибираємо «WPA2».
 4. У пункті «Authentication Mode» вибираємо «Personal (Pre-Shared Key)».
 5. У пункті «WPA-2 Cipher Suite» вибираємо «AES».
 6. Далі в полі «Pre-shared Key» вводимо пароль від бездротової мережі.
 7. Зберігаємо налаштування.

 

 

Totolink

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався – скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно включити роутер в живлення і зажати кнопку WPS/Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «TOTOLINK». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковій!) Наберіть 192.168.0.1 або 192.168.1.1 і натисніть Enter.З'явиться вікно авторизації. 
Користувач: admin 
Пароль: admin (або без паролю)

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете уточнити на наклейці на зворотній сторонні (нижня кришка) роутера. 

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню виберимо «Internet Setup».
 2. Налаштовуємо тип з'єднання: «Static IP» або «DHCP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). 2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.
 3. Зберігаємо налаштування

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню виберимо «Wireless Setup».
 2. У полі «SSID» вводимо назву вашої мережі.
 3. У пункті «Encryption» вибираємо «WPA2PSK + AES (Recommended)».
 4. Далі в полі «Encryption key» вводим пароль від бездротової мережі.
 5. Зберігаємо налаштування.

 

TP-LINK Archer C20, Archer C2, WR 841 ND, WR 740 N

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі TP-LINK. 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter

  

Або

 

З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin (або без пароля)

 

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

1. З пунктів меню вибираємо «Мережа» - «WAN».

2. Вибираємо тип з'єднання: «Динамічний» або «Статичний» (який у Вас тип з'єднання можна уточнити в служби технічної підтримки).

 • 2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його.
 • 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.

3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню вибираємо «Бездротовий режим» - «Налаштування бездротового режиму».
 2. Далі в основному вікні прописуємо «Ім'я мережі» і вибираємо «Регіон».
 3. Зберігаємо налаштування.

Крок 5. Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. З пунктів меню вибираємо «Бездротовий режим» - «Захист бездротового режиму».
 2. В основному вікні вибираємо пункт «WPA-Personal / WPA2-Personal (Рекомендується)».
 3. Далі в полі «Пароль PSK» вводимо пароль бездротової мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

Xiaomi

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався – скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно включити роутер в живлення і зажати кнопку WPS/Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі«Xiaomi_****_****». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковій!) Наберіть 192.168.0.1 або 192.168.1.1 і натисніть Enter.

З'явиться вікно ліцензійної угоди, ставимо підтвердження і погоджуємося.

Крок 3. Проходимо перше налаштування:

 1. Вводимо в поле ім'я бездротової мережі.
 2. Далі вводимо пароль від бездротової мережі.
 3. Натискаємо «Next» для продовження налаштування.
 4. Вводимо в поле пароль адміністратора роутера.
 5. Натискаємо «Set up successfully» і чекаємо кілька хвилин для завершення налаштування. 

Крок 4. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню виберимо «Settings» - «Network settings».
 2. Налаштовуємо тип з'єднання: «Static IP Address» або «DHCP» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). 2.1 Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2 Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.
 3. Зберігаємо налаштування.

 

 

Крок 5. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів мені виберимо «Settings» - «Wi-Fi settings».
 2. У полі «Name» вводимо назву вашої мережі.
 3. У пункті «Encryption» вибираємо «Mixed (WPA/WPA2-personal)».
 4. Далі у полі «Password» вводимо пароль від бездротової мережі.
 5. Зберігаємо налаштування. 

 

Zyxel keenetic

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався – скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно включити роутер в живлення і зажати кнопку WPS/Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

 

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «Keenetic» або «Zyxel». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковій!) Наберіть 192.168.0.1 або 192.168.1.1 і натисніть Enter. З’явиться вікно авторизації. 
Користувач: admin 
Пароль: admin або 1234

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете уточнити на наклейці на зворотній сторонні(нижня кришка) роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню виберимо «Интернет» - «Подключение».
 2. Налаштовуємо тип з'єднання: «Ручная» або «Автоматическая» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). 2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.
 3. Зберігаємо налаштування.

 

Крок 4Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню виберимо «Сеть Wi-Fi» - «Соединение».
 2. У полі «Имя сети (SSID)» вводимо назву вашої мережі.
 3. Зберігаємо налаштування.

 

  

Крок 5Налаштовуємо захист бездротової мережі:

 1. З пунктів меню виберимо «Сеть Wi-Fi» - «Безопасность».
 2. У пункті «Проверка подлинности» обираємо «WPA2-PSK».
 3. Далі в полі «Сетевой ключ (ASCII)» вводимо пароль від бездротової мережі.
 4. Зберігаємо налаштування.

 

 

Zyxel keenetic Start 2

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався – скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно включити роутер в живлення і зажати кнопку WPS/Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

 

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «Keenetic» або «Zyxel». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковій!) Наберіть 192.168.0.1 або 192.168.1.1 і натисніть Enter.

 

 • З’явиться вікно авторизації. 
 • Користувач: admin 
 • Пароль: admin або 1234

 

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на зворотній сторонні(нижня кришка) роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню виберимо «Интернет» - «Broadband connection».
 2. Налаштовуємо тип з'єднання: «Ручная» або «Автоматична» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). 2.1. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором. 2.2. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його.
 3. Зберігаємо налаштування

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню виберимо індикатор «Wi-Fi».
 2. У пункті «Включить точку доступа» ставим галочку.
 3. У полі «Ім`я сети (SSID)» вводимо назву вашої мережі.
 4. У пункті «Защита сети» вибираємо «WPA2-PSK».
 5. У полі «Ключ сети» вводимо пароль від бездротової мережі.
 6. У пункті «Стандарт» вибираєм «802.11 bgn».
 7. Зберігаємо налаштування.

 

Zyxel P660HN EE

Якщо роутер не новий і раніше вже використовувався - скиньте роутер на заводські установки. Для цього потрібно підключити роутер до живлення і затиснути кнопку WPS / Reset на 30 секунд. Після цього потрібно почекати близько хвилини.

Крок 1. Підключіть інтернет кабель в роз'єм WAN. До одного з LAN роз'ємів підключіть Ваш комп'ютер. Якщо немає можливості з'єднати роутер з комп'ютером, то потрібно відкрити перелік бездротових мереж на своєму пристрої та підключитися до мережі «ZYXEL». 

Крок 2. Після підключення до роутера відкрийте інтернет-браузер (Google Chrome; Mozilla Firefox; Opera; Internet Explorer; Safari) в адресному рядку (не в пошуковому!) Наберіть 192.168.1.1 або 192.168.0.1 і натисніть Enter. З'явиться вікно авторизації.

Користувач: admin

Пароль: admin або 1234

Всі дані для входу на інтерфейс Ви завжди можете дізнатись на наклейці на дні роутера.

Крок 3. Налаштовуємо підключення до інтернету:

 1. З пунктів меню вибираємо «Network» - «Wan».
 2. Далі вибираємо тип з'єднання: «Obtain an IP Address Automatically (DHCP)» або «Static IP Address» (який у Вас тип з'єднання можна дізнатись в служби технічної підтримки). (2.1. Якщо у Вас динамічний тип з'єднання просто вибираємо його. 2.2. Якщо у Вас статичний тип з'єднання вибираємо його і прописуємо всі налаштування, які вказані за договором.)
 3. Зберігаємо налаштування.

 

 

Крок 4. Налаштовуємо бездротову мережу:

 1. З пунктів меню вибираємо «Network» - «Wireless LAN».
 2. В поле «Network Name (SSID)» вводимо назву вашої мережі.
 3. У пункті «Security Mode» вибираємо «WPA2-PSK».
 4. У полі «Pre-Shared Key» вводимо пароль від бездротової мережі.
 5. Зберігаємо налаштування.

 

Інтернет
Перші дії абонента при відсутності інтернет з'єднання

• Спробуйте відкрити сайт o3.ua

Якщо сайт o3.ua відкривається, а інші інтернет-сервіси недоступні, значить, Ваш доступ в Інтернет заблокований. Зазвичай причина блокування - негативний баланс. Перевірити баланс Ви можете в особистому кабінеті абонента на сайті my.o3.ua, за допомогою сервісу IVR,  або зателефонувавши за тел. (044) 538-15-19. 

Якщо доступ до сайту www. o3.ua  неможливий, швидше за все, має місце аварійна ситуація, і

Вам потрібно зв’язатися з технічною підтримкою (044) 538-12-38,  (068) 538-12-38, (050) 538-12-38,  

(093) 170-05-90.

Перевірте обладнання і комунікації

Можливо, причина несправності знаходиться в межах Вашої квартири. Перевірте, чи добре підключений до комп'ютера (роутера) мережевий кабель, чи не відходить конектор, чи є живлення на мережевих пристроях (світч, роутер) при їх наявності. Можливо, мережевий адаптер комп'ютера відключений - це можна перевірити через диспетчер обладнання, в розділі "Система" контрольної панелі Windows.

Перезавантажте обладнання

Внаслідок короткочасного збою (наприклад, перебою з електрикою) може тимчасово вийти з ладу мережеве обладнання в квартирі (роутер, комутатор). Для виправлення цієї неполадки зазвичай досить лише перезавантажити домашні пристрої, що відповідають за Інтернет. Відключіть блок живлення з розетки на 10-20 секунд, а потім вставте вилку назад.

Не виявили причину неполадки?

Зателефонуйте до відділу технічної підтримки абонентів, оператор проведе первинну діагностику можливих неполадок. У багатьох випадках ситуацію можна виправити за телефоном, якщо причиною втрати з'єднання не є фізичне пошкодження кабелів або мережевого устаткування.

Якщо не вдається вирішити проблему по телефону, оператор прийме заявку і до вас направлять майстра для подальшої діагностики і усунення неполадок.

Одиниці виміру обсягу цифрової інформації

Іноді абоненти можуть не вірно оцінити швидкість передачі цифрової інформації та її обсяг. Розглянемо ці питання більш детальніше.

Байт - одиниця зберігання і обробки цифрової інформації:

1 Байт = 8 біт. Саме до байту наводяться всі великі обсяги інформації, що обчислюються у комп'ютерних технологіях.

1 кілобайт (КБ) = 1024 Байт.

1 мегабайт (МБ) = 1024 КБ. Її застосовують для вимірювання обсягів носіїв інформації.

1 гігабайт (ГБ) = 1024 МБ.

Біт - одиниця виміру швидкості передачі цифрової інформації:

Швидкість передачі даних (швидкість інтернет - з'єднання) вимірюється 1 Мбіт/с = 1024 Кбіт/с.

Загальноприйняті одиниці та їх скорочення Вам пояснить наступна таблиця:

Назва

Абревіатура англійська

Значення

біт

bit (b)

0 чи 1

Байт (Б)

Byte (B)

8 біт

Кілобіт (Кбіт)

kbit (kb)

1000 біт

Кілобайт (КБ)

KByte (KB)

1024 Б

Мегабіт (Мбіт)

mbit (mb)

1000 Кбіт

Мегабайт (МБ)

MByte (MB)

1024 КБ

Гігабіт (Гбіт)

gbit (gb)

1000 Мбіт

Гігабайт (ГБ)

GByte (GB)

1024 МБ

Швидкість свого Інтернет з’єднання ви можете протестувати за посиланням  http://www.speedtest.net/ 

Очищення кеш-пам'яті та видалення файлів cookie

Отже, якщо Ви зіткнулися з проблемою, коли на сайті бачите застарілу інформацію або, сторінка не повністю завантажується, Ви знаєте що сайт повинен відкриватися, а він не відкривається, спробуйте очистити кеш-пам'ять і видалити файли cookie. Але хочемо Вас попередити заздалегідь, що очищення призведе до втрати даних історії відвідин сайтів і збережених паролів. Щоб очистити кеш-пам'ять і видалити файли cookie в браузері необхідно:

Internet Explorer

У меню Інструменти (Tools) виберіть Налаштування Інтернету (Internet Options). Відкриється вкладка Загальні (General). У вкладці Загальні (General) розділу Історія (Browsing History) натисніть кнопку Видалити... (Delete...). Переконайтеся, що у вікні Видалити історію (Delete Browsing History) відмічені пункти Тимчасові файли Інтернету (TemporaryInternetFiles) та Кукі -файли (Cookies).Натисніть кнопку Видалити (Delete) і перезавантажте браузер.

Google Chrome

Запустіть Chrome на комп'ютері, натисніть на значок меню у правому верхньому куті екрану (три крапки). Виберіть «Додаткові інструменти» далі «Очистити дані веб-перегляду». У верхній частині сторінки виберіть часовий діапазон. Щоб видалити всі дані, виберіть Весь час. Виберіть "Файли cookie та інші дані із сайтів" і "Зображення і інші файли, збережені в кеші". Натисніть Видалити дані.

Firefox

Клацніть по кнопці меню у правому верхньому куті екрану (три смужки) і виберіть Налаштування.

Виберіть панель Приватність та захист. У розділі Кешований веб-зміст клацніть по кнопці Очистити зараз.

Закрийте сторінку. Будь-які зроблені зміни будуть збережені автоматично.

• Safari

Відкрийте Safari. Виберіть: Очистити Кеш (Empty Cache). Виберіть: Очистити (Empty) у діалоговому вікні Ви впевнені? (Are you sure?). Виберіть: Налаштування (Preferences), потім у вкладці Безпека (Security) Показати кукі-файли (ShowCookies) і Видалити все (RemoveAll).

Opera

У меню браузера (в лівому верхньому кутку сторінки) виберіть пункт «Налаштування».У меню, виберіть «Видалити особисті дані».У вікні «Видалення особистих даних» потрібно клікнути по посиланню «Детальне налаштування» і встановити прапорець «Видалити всі cookies» (інші прапорці повинні бути зняті).

Для завершення натисніть «Видалити».

Схема підключення 2-х і більше комп'ютерів

1. Підключення другого комп'ютера (ноутбука) до Інтернету через роутер.

Ситуація - у абонента є стаціонарний комп'ютер і був придбаний другий стаціонарний комп'ютер. Причому перший комп'ютер вже підключений по кабелю, що приходить від обладнання провайдера. Найбільш очевидним в такому випадку рішенням є установка і настройка проводового роутера. У цьому випадку кабель від провайдера підводиться до роутера, а від роутера вже відходить два кабелі до кожного з комп'ютерів у будинку. Проводиться настройка роутера, приклади описані в розділі «Роутер». На роутері прописується статична IP-адреса від провайдера, а на комп'ютерах встановлюється отримання IP-адреси автоматично.

З мінусів такого рішення можна відзначити необхідність прокладки кабелю до другого комп'ютера і можлива зміна маршруту введення кабелю від провайдера.

Плюсом є більш надійне з'єднання роутер-комп'ютер через патчкорд (кабель невеликої довжини, який з двох сторін обжатий коннекторами), так як при підключенні по Wi-Fi виникає багато факторів, які впливають на якість з'єднання.

Надалі Ви зможете підключити до роутера ще два комп'ютери, тому що запас портів на роутері дозволяє і таке, адже провідний роутер середньої конфігурації має 4 і більше портів для підключення комп'ютерів.

2. Підключення ще одного обладнання до Інтернету через Wi-Fi роутер

Ситуація - у абонента є стаціонарний комп'ютер і був придбаний другий стаціонарний комп'ютер - ноутбук. Перший комп'ютер вже підключений по кабелю, що приходить від обладнання провайдера. Для підключення другого комп'ютера в даному випадку доцільніше буде встановити бездротової роутер, який дозволить залишити дротове з'єднання зі стаціонарним комп'ютером, а сам ноутбук підключити через Wi-Fi з'єднання. Це дозволить Вам користуватись Інтернетом на ноутбуці у будь-якій точці Вашої квартири, не обтяжуючи себе кабелями. Крім ноутбука, Ви зможете вивести в Інтернет ваш комунікатор або ігрову консоль (приставку) з підтримкою Wi-Fi технології. Також не варто забувати, що через Wi-Fi з'єднання можна підключити і стаціонарний комп'ютер, для цього знадобиться установка Wi-Fi адаптера на стаціонарний комп'ютер.

Можливі варіанти підключення до Wi -Fi роутера.

Варіант з бездротовим роутером також виявиться корисним, якщо у Вас є бажання прибрати раніше прокладені по квартирі дроти. Для цього сам роутер встановлюється недалеко від місця введення кабелю провайдера у квартиру, і кабель провайдера заводиться безпосередньо в роутер. Всі інші комп'ютери при цьому по необхідності оснащуються Wi-Fi модулями і в перспективі працюють через бездротову технологію зв'язку. Для підключення стаціонарного комп'ютера кращий варіант - установка Wi-Fi модуля у вільний USB порт комп'ютера. Варіант з USB часто виглядає більш виграшним за рахунок більшої свободи щодо місця встановлення радіо модуля.

3. Підключення другого комп'ютера до Інтернету через світч або точку доступу.

Ситуація - у абонента вже є один комп'ютер, підключений до провайдера, і Вам хотілося б підключити другий комп'ютер теж з реальною IP-адресою. Для цього необхідно замовити послугу додаткового IP (з вартістю можна ознайомитись на нашому сайті), і встановити світч (некерований комутатор) у місці приходу кабелю від провайдера. Далі від світча проводиться по одному кабелю до кожного з Ваших комп'ютерів. На кожен з домашніх комп'ютерів прописується реальна IP-адреса, надана провайдером.

Тут слід зазначити, що замість світча, що працює за технологією ethernet, можливо встановити Wi-Fi точку доступу і підключити домашні комп'ютери по радіоканалу. Відповідно, кожному з домашніх комп'ютерів в такому випадку буде потрібен свій клієнтський Wi-Fi адаптер.

4. Підключення другого комп'ютера до Інтернету через перший комп'ютер

Ситуація - у абонента є стаціонарний комп'ютер і є бажання підключити через нього другий комп'ютер без придбання додаткового обладнання. Тут відразу слід зауважити, що у такому випадку Ви будете змушені постійно тримати ввімкненим перший комп'ютер, якщо на другому комп'ютері захочеться вийти в Інтернет.

Для підключення у цьому випадку на першому комп'ютері Вам буде потрібно встановити дві мережеві карти - одна з них буде працювати для зв'язку з вашим провайдером, а друга буде служити для зв'язку з іншим домашнім комп'ютером. Відповідно, другий комп'ютер теж оснащується мережевою картою для зв'язку з першим комп'ютером. Далі дві мережевих карти для внутрішнього зв'язку з'єднуються між собою через спеціальний крос кабель (патчкорд). Після чого засобами операційної системи налаштовується загальний доступ до Інтернету для другого комп'ютера.

Мережеве обладнання для кожного конкретного способу підключення Ви можете придбати у нашій компанії, детальна інформація на сайті.

У випадку ускладнень, можна запросити фахівця для підключення другого комп'ютера до Інтернет. Попередньо ознайомитися можна із сервісним талоном, а також зателефонувати до відділу технічної підтримки, який працює цілодобово.

Як змінити MAC-адресу на мережевій карті?

Проблема - відсутність доступу в Інтернет при установці та підключенні до Мережі нового комп'ютера/роутера.

У нашій мережі авторизація комп'ютера здійснюється за його МAC-адресою. Після придбання нової мережевої карти, комп'ютера, ноутбука, wi-fi роутера Вам необхідно змінити MAC-адресу (унікальний ідентифікатор мережевого пристрою).Як можна це зробити:

Змінити MAC- адресу в ручну.

Зателефонувати у технічну підтримку, повідомивши нам MAC-адресу нового пристрою, і оператор в телефонному режимі проведе заміну.

Як подивитися MAC- адресу мережевого пристрою в Windows:

 1. Кнопка Пуск (Start) \ Панель управління (ControlPanel) \ Мережеві Підключення (NetworkConnections) \ Підключення по локальній мережі (LocalAreaConnection) \ вибрати вкладку Підтримка (Support) \ кнопка Подробиці (Details)

 2. Кнопка Пуск (Start) \ Виконати (Run) ввести команду cmd, у чорному вікні ввести команду ipconfig/all

 3. Кнопка Пуск (Start) \ Програми (Programs) \ Стандартні (Accessories) \ Командний рядок (CommandPromt), у чорному вікні ввести команду ipconfig/all

Як подивитися MAC-адресу мережевого пристрою в інших операційних системах (Linux, BSD, Mac OS):

У консолі (терміналі) ввести команду ifconfig - a

Фізична адреса (Physical Address) і є МAC-адреса вашої мережевої карти

Зміна MAC- адреси в Windows XP вручну.

1. Натискаємо кнопку «Пуск». У меню, вибираємо «Панель управління». Потім у панелі управління клікаємо по ярлику «Мережеві підключення». Якщо такої іконки не видно, попередньо зліва у колонці клікаємо на посиланням «Переключення до класичного вигляду» і тепер знову знаходимо потрібний ярлик.

2. Тепер натискаємо правою кнопкою миші на ярлику «Підключення по локальній мережі» і вибираємо варіант «Властивості».

3. Щоб змінити MAC-адресу мережевої карти, необхідно у вікні натиснути на кнопку «Налаштувати».

4. Перейдіть на закладку «Додатково» або «Advanced» і ліворуч виберіть у списку варіант «Мережева адреса» або «NetworkAddress». У полі «Значення» або «Value» введіть MAC-адресу, що складається з 12 символів (латинські букви і цифри) без пробілів, тире і точок. Необхідну MAC-адресу можна дізнатися, подивившись на обладнанні яке раніше було підключено до мережі, або за телефоном технічної підтримки, попередньо з'ясувавши Ваш номер договору.

 

Як змінити MAC- адресу в Windows 7 вручну.

1. Натискаємо кнопку «Пуск». У меню, вибираємо «Панель управління». Потім в панелі управління знаходимо розділ «Мережа та інтернет» і під ним клікаємо за посиланням "Перегляд стану мережі та завдань» або клікаємо по ярлику «Центр управління мережами і загальним доступом».

2. У розділі, що з’явився, «Центр управління мережами і загальним доступом» зліва у колонці клікаємо за посиланням "Зміна параметрів адаптера».

3. Тепер, коли ви перейшли до змін налаштувань параметрів адаптера, знайдіть ярлик «Підключення по локальній мережі» і клацніть правою кнопкою миші, потім виберіть варіант «Властивості».

4. У вікні «Стан - підключення по локальній мережі» натисніть на кнопку «Властивості».

5. У новому вікні «Підключення по локальній мережі - Властивості» необхідно клікнути на кнопку «Налаштувати».

6. Перейдіть на закладку «Додатково» або «Advanced» і ліворуч виберіть зі списку варіант «Мережева адреса» або «NetworkAddress». У полі «Значення» або «Value» введіть MAC-адресу, що складається з 12 символів (латинські букви і цифри) без пробілів, тире і точок. Необхідну  MAC-адресу можна дізнатися, подивившись на обладнанні яке раніше було підключено до мережі, або за телефоном технічної підтримки, попередньо з'ясувавши Ваш номер договору.

Визначення завантаження центрального процесора і мережевої карти

У Windows 7 визначити завантаження центрального процесора і мережевої карти можна за допомогою диспетчера завдань.

Крок 1. Натисніть на клавіатурі комбінацію клавіш Ctrl + Alt + Delete і натисніть на кнопку «Диспетчер завдань».

 

Крок 2. Перейдіть на вкладку «Швидкодія», тут можна побачити завантаження ЦП.

 

Крок 3. Перейшовши на вкладку «Мережа» можна побачити завантаження мережевого підключення.

 

У Windows 10 визначити завантаження центрального процесора і мережевої карти можна за допомогою диспетчера завдань.

Крок 1. Натисніть на клавіатурі комбінацію клавіш Ctrl + Alt + Delete і натисніть на кнопку «Диспетчер завдань».

Крок 2. Перейдіть в розділ «Продуктивність» і вибираємо вкладку «ЦП».

Крок 3. Щоб подивитися навантаження на процесор, здійснювану конкретним запущеним процесом, необхідно перейти в розділ «Процеси», де будуть вказані всі процеси, запущені в системі.

Крок 4. У тому ж розділі «Продуктивність» перейдіть на вкладку «Ethernet».

 

Скидання налаштувань мережі TCP / IP

Windows XP, 7 

Крок 1. Для початку, нам потрібно запустити командний рядок від імені адміністратора. Один із способів:

відкрийте Пуск, в рядку пошуку введіть cmd. У результатах з'явиться «Командний рядок». Натисніть на неї правою кнопкою миші і виберіть «Запустити від імені адміністратора».

 

•  одним з найпростіших і швидких способів запуску командного рядка, буде запуск з вікна виконати (На клавіатурі натисніть Win + R, що б відкрити його).

 

Крок 2. Далі потрібно виконати наступну команду - netsh winsock reset, для виконання потрібно натиснути Enter.

 

Крок 3. Після виконання цієї команди радимо перезавантажити комп'ютер. Можливо, Ваша проблема буде вирішена. Якщо немає, то виконайте ще одну команду - netsh int ip reset c: \ resetlog.txt, для виконання потрібно натиснути Enter.

 

Ви можете виконати ці команди поспіль. Після чого потрібно обов'язково перезавантажити свій комп'ютер, або ноутбук. Налаштування мережі будуть скинуті до заводських.

 

•  Windows 10

Крок 1. Відкриваємо «Пуск», і переходимо в «Параметри»:

 

Крок 2. Переходимо в розділ «Мережа та Інтернет».

 

Крок 3. На вкладці "Стан" натискаємо на «Скидання мережі».

 

Крок 4. Натисніть на кнопку «Скинути зараз».

 

Крок 5. Підтверджуємо скидання натиснувши «Так».

 

Комп'ютер перезавантажиться. 

Відключення мережевого екрану

Як відключити (включити) брандмауер в Windows XP?

Заходимо в «Пуск» і натискаємо «Панель управління».

 

Відкриваємо «Центр забезпечення безпеки», або переходимо до класичного вигляду панелі керування

 

і відкриваємо «Брандмауер Windows».

  

У вікні що відкрилося переставляємо перемикач на «Вимкнути (не рекомендується)» і натискаємо ОК.

 

Якщо Ви його відключали для налаштування інтернет з'єднання, або з метою усунути якусь проблему, то після всіх налаштувань рекомендуємо знову запустити брандмауер, особливо якщо на комп'ютері не встановлено ніякого захисту.

 

Як відключити (включити) брандмауер в Windows 7?

Заходимо в «Пуск» і натискаємо «Панель управління». Якщо у Вас включено відображення за категоріями, то вибираємо «Система і безпека».

 

Далі виберіть «Брандмауер Windows».

Зліва натисніть «Включення і відключення брандмауера Windows».

 

Для того, щоб відключити брандмауер в Windows 7, встановіть позначку біля «Відключити брандмауер Windows (не рекомендується)». Як Ви вже помітили, є можливість відключити для домашньої і суспільної мережі. Наприклад при підключенні до мережі, якій присвоєно статус домашньої, фаєрвол можна відключити, а при підключенні до громадської залишити його включеним.

 

Для того, щоб включити брандмауер, відзначте пункт «Увімкнути брандмауер Windows». Для збереження

натисніть "Ок".

 

Якщо Ви його відключали для налаштування інтернет з'єднання, або з метою усунути якусь проблему, то після всіх налаштувань рекомендуємо знову запустити брандмауер, особливо якщо на комп'ютері не встановлено ніякого захисту.

 

Як відключити (включити) брандмауер в Windows 10?

Якщо Ви використовуєте Windows 10, відключити / включити штатний фаєрвол можна через «Центр безпеки вбудованого Захисника».

  

Знайдіть і запустіть його через меню Пуск (або за допомогою значка щита в області повідомлень) і натисніть у вікні по іконці «Брандмауер і безпеку мережі».

 

У верхній частині вікна натисніть по іконці «Приватна мережа» або «Загальнодоступна мережа» (в залежності від того, для якого типу мереж Ви хочете відключити захист) і встановіть в наступному вікні перемикач «Брандмауер Windows» в положення «вимкнено».

  

Якщо Ви його відключали для налаштування інтернет з'єднання, або з метою усунути якусь проблему, то після всіх налаштувань рекомендуємо знову запустити брандмауер, особливо якщо на комп'ютері не встановлено ніякого захисту.

Tracert

• Traceroute - це службова комп'ютерна програма, призначена для визначення маршрутів прямування даних в мережах TCP / IP. Traceroute може використовувати різні протоколи передачі даних в залежності від операційної системи пристрою. Такими протоколами можуть бути UDP, TCP, ICMP або GRE. Traceroute входить в поставку більшості сучасних мережевих операційних систем. У системах Microsoft Windows ця програма носить назву tracert, а в системах GNU / Linux, Cisco IOS і Mac OS - traceroute.

•  Запуск командного рядка з вікна виконати (Windows XP, 7,8,10):

Одним з найпростіших і швидких способів запуску командного рядка на пристрої керованим Windows буде запуск з вікна виконати (На клавіатурі натисніть Win + R, щоб відкрити його).

 

Потім необхідно ввести cmd або cmd.exe, а для підтвердження запуску командного рядка натиснути Ок або Enter на клавіатурі.

• Запуск командного рядка через меню (Windows10)

Відкрийте меню «Пуск» і перейдіть у «Всі додатки», де в списку потрібно відшукати «Службові – Windows», в списку якого і знаходиться ярлик «Командний рядок».

 

Запуск командного рядка в Linux:

У даній ОС існує безліч терміналів, тому для цих цілей можна використовувати будь-який з встановлених на ПК. Зазвичай, стандартний термінал можна запустити поєднанням клавіш CTRL + ALT + T.

 

• Для виконання трасування використовується наступні команди:

Windows: tracert  «IP абодомен»

  

Linux: traceroute «IP абодомен»

 

Ping

• Ping - службова комп'ютерна програма, призначена для перевірки з'єднань в мережах на основі TCP / IP. Вона відправляє запити протоколу ICMP зазначеному вузлу мережі й фіксує відповіді. Час між відправленням запиту й одержанням відповіді, дозволяє визначати двосторонні затримки в маршруті і частоту втрати пакетів, тобто побічно визначати завантаженість каналів передачі даних і проміжних пристроїв. Повна відсутність ICMP-відповідей може також означати, що віддалений вузол (або якийсь із проміжних маршрутизаторів) блокує ICMP або ігнорує ICMP.

•  Запуск командного рядка з вікна виконати (Windows XP, 7, 8, 10):

Одним з найпростіших і швидких способів запуску командного рядка на пристрої керованим Windows буде запуск з вікна виконати (На клавіатурі натисніть Win + R, щоб відкрити його).

 

Потім необхідно ввести cmd або cmd.exe, а для підтвердження запуску командного рядка натиснути Ок або Enter на клавіатурі.

• Запуск командного рядка через меню (Windows10)

Відкрийте меню «Пуск» і перейдіть у «Всі додатки», де в списку потрібно відшукати «Службові – Windows», в списку якого і знаходиться ярлик «Командний рядок».

  

Запуск командного рядка в Linux:

У даній ОС існує безліч терміналів, тому для цих цілей можна використовувати будь-який з встановлених на ПК. Зазвичай, стандартний термінал можна запустити поєднанням клавіш CTRL + ALT + T.

 

• Для виконання ping використовується наступні команди:

Отже, щоб пропінгувати певний сервер, необхідно виконати команду:

Windows: ping «IP або домен» 

  

Linux: ping «IP або домен»

 

Статичні і динамічні IP-адреси

Статична IP-адреса - це призначена на постійній основі адреса пристрою в мережі. Даний тип адреси означає, що він не змінює своє значення з плином часу і цю адресу завжди ідентифікує той же пристрій, якому він був призначений спочатку.

Динамічний IP адреса - це динамічно призначений ідентифікатор мережевого пристрою в мережі, використовується протягом обмеженого проміжку часу, зазначеного в сервісі призначеної IP-адреса (DHCP), протоколу динамічної конфігурації хоста.

Реальна (біла) IP-адреса

Публічну IP-адресу також називають, реальною, глобальною або «білою» - називається IP-адреса, що використовується для виходу в Інтернет. Публічні (глобальні) IP-адреси маршрутизються в Інтернеті, на відміну від приватних «локальних» адрес.

Наявність публічної IP-адреси на Вашому роутері або комп'ютері дозволить організувати власний сервер (VPN, FTP, WEB та ін.), Віддалений доступ до комп'ютера, камер відеоспостереження, і отримати до них доступ з будь-якої точки глобальної мережі. За допомогою "білої" IP - адреси можливо організувати будь-який власний домашній сервер для публікації його в мережі Інтернет. Всі публічні сервери і сайти в мережі Інтернет використовують "білі" IP-адреси (наприклад, сайт google.com - 172.217.22.14, DNS-сервер Google - 8.8.8.8), в мережі Інтернет вони унікальні і не можуть повторюватися.

Для того що б замовити послугу «Реальний IP адреса» Вам необхідно заповнити заяву, яка розміщена на нашому сайті, і відправити його на  e-mail: abon_otdel@o3.ua. Вартість послуги - 30 грн. щомісяця.

Локальна (сіра) IP-адреса

Локальні IP-адреси, також називаються внутрішнім, внутрішньо мережевими, приватними або «сірими» - IP-адресами, що належить до спеціального діапазону, що не використовується в мережі Інтернет. Такі адреси призначені для застосування в локальних мережах, розподіл таких адрес ніким не контролюється.

 

10.0.0.0 - 10.255.255.255 (маска підмережі 255.0.0.0 або / 8)

100.64.0.0 - 100.127.255.255 (маска підмережі 255.192.0.0 або / 10)

172.16.0.0 - 172.31.255.255 (маска підмережі 255.240.0.0 або / 12)

192.168.0.0 - 192.168.255.255 (маска підмережі 255.255.0.0 або / 16)

Програма WinMTR

Програма WinMTR дозволяє показати маршрут, по якому передається трафік від Вашого комп'ютера до досліджуваного вузла, виявити вузли, на яких спостерігаються затримки і втрата даних.

• Перевірка з'єднання за допомогою WinMTR

Запустіть програму від імені адміністратора, клацнувши по іконці правою кнопкою і вибравши відповідний пункт у контекстному меню. В поле Host введіть доменне ім'я заданого ресурсу або його IP-адресу. Натисніть кнопку Start, щоб зупинити тестування натисніть Stop. Збережіть результат роботи програми на своєму комп'ютері, натиснувши кнопку «Export TEXT».

• Звіт програми містить наступні дані:

Hostname - IP-адреса або доменне ім'я вузла. Значення «No response from host» може вказувати на блокування ICMP-пакетів на даному вузлі;

Nr - порядковий номер вузла в маршруті;

Loss% - відсоток втрачених відповідей від даного вузла;

Sent - відправлено запитів даного вузла;

Recv - отримано відповідей від вузла;

Best - найменший (найкращий) час затримки в м/с;

Avrg - середній час затримки;

Worst - найбільший (найгірший) час затримки м/с;

Last - час затримки останнього отриманого пакета м/с.

Завантажити програмне забезпечення можливо безкоштовно в мережі Інтернет.

Блокування спливаючих вікон, рекламних блоків.

Сьогодні неможливо уявити користування браузером без постійно спливаючих рекламних вікон, а на самих популярних сайтах так взагалі. Спливаюча реклама може бути різною, це може бути просто реклама або банер з посиланням, яка при переході по ній приведе вас до партнерського сайту. Такий спосіб реклами працює давно, і багато користувачів вже всіляко перестали звертати увагу на неї. Але буває так, що ці настирливі вікна спливають в самий невідповідний момент, коли ми працюємо в браузері або шукаємо якусь важливу інформацію. У даній збірці ми розглянемо програми, які здатні заблокувати спливаючі вікна:

• AdBlock Plus - програма блокування реклами в браузерах Mozilla firefox, Google chrome, Opera, Safari, Internet explorer, Maxthon, Microsoft Edge. Програма блокування спливаючої реклами використовується як доповнення браузерів.

• Блокування шкідливих сайтів, банерів, стеження;

• Блокування спливаючої реклами;

• Заборони реклами в відео (+ facebook та YouTube);

• Для підтримки сайтів не блокується прийнятна реклама;

• Доповнення можна завантажити безкоштовно.

AdBlock Plus найпопулярніше розширення браузерів. Програма блокування не збирає особисті дані, видаляє будь-які види реклами на найпопулярніших і відвідуваних Вами сайтах. AdBlock гарантує економію трафіку, контролює і збільшує швидкість завантаження сторінки, забезпечує нормальну роботу в мережі інтернет. Шкідливі елементи сайту будуть перекриватися, заборона рекламних банерів спаму. Безкоштовне розширення AdBlock Plus встановлюється в правому верхньому куті браузера. У будь-який момент Ви зможете розблокувати потрібний сайт. Завантажити додаток можливо безкоштовно з офіційного сайту https://adblockplus.org

 

• uBlock - ще однією чудовою програмою, яка сприяє блокуванню усіляких вспливаючих рекламних вікон, є uBlock. Ця програма відрізняється швидкодією, мінімальними системними вимогами, що повністю виключає навантаження на графіку і центральний процесор. uBlock дає можливість користувачеві фільтрувати ресурси, на яких потрібно блокувати рекламу, і вносити в білий список ресурси, які безпечні і реклама абсолютно не заважає. Поширюється програма абсолютно безкоштовно.

Особливості програми uBlock:

• автоматичне оновлення;

• швидке знищення рекламних блоків і спливаючих вікон;

• мінімальні вимоги до системи;

• під час користування програмою не виникає ніяких конфліктів з іншими додатками.

Після установки цей додаток розміщується в правому верхньому куті браузера. У процесі його роботи можна переглянути статистику: скільки рекламних банерів, вікон і посилань заблоковано на поточній сторінці.

 

• AdwCleaner - корисна утиліта для ефективної боротьби з різними видами настирливої ​​і дратівливою реклами. Програма блокування реклами захищає від проникнення на ПК тулбаров, надбудов при установці додатків взятих з Інтернету. AdwCleaner проводить сканування комп'ютера на присутність потенційно небезпечних ПО і записує результати «дослідження» в документі txt. Такий спосіб роботи допомагає визначити шкідливі файли і ключі реєстру, які необхідно виключити.

Особливості AdwCleaner:

• Швидке сканування ПК;

• Виявляє небажані об'єкти, які можуть «заволодіти» роботою комп'ютера;

• Простий у використанні інтерфейс;

• Блокування спливаючих вікон браузера;

• Видаляє докучливі панелі інструментів;

• Прибирає небажані плагіни, доповнення та розширення браузера;

• Покращує безпеку ПК.

AdwCleaner, розпізнавши небажані файли і настирливу рекламу, проводить процес видалення, який остаточно завершиться з перезавантаженням системи. Її не можна скасувати, тому закрийте всі програми, перед початком роботи з AdwCleaner.  Завантажити додаток можливо безкоштовно з офіційного сайту https://adwcleaner.en.uptodown.com/windows

Тест швидкості
Вимірювання швидкості мережевого з'єднання

Нагадуємо, що всі програми, які активно або неактивно, але використовують інтернет, можуть знизити реальну швидкість роботи з інтернет. Перед вимірюванням швидкості рекомендуємо:

 • тимчасово відключити програми захисту (firewall, антивіруси і т.п.);
 • переконатися, що не активні такі додатки як torrent, і т.п .;
 • зупинити перегляд потокового відео (streem відео);
 • переконається що в даний момент не йде скачування інформації з мережі Інтернет.
 • для коректного тестування, вимірюйте швидкість прямого проводового підключення. На швидкість Wi-Fi з'єднання впливають зовнішні чинники, які залежать від провайдера, і такий тест не дасть достовірної інформації;
 • найбільш об'єктивний результат при тесті швидкості можна побачити в безпечному режимі з підтримкою мережі (якщо ОС Windows), для переходу в цей режим, перезавантажте комп'ютер і під час включення комп'ютера часто натискайте F8 (до появи меню додаткових варіантів завантаження).

Можливі незначні похибки вимірювання швидкості тому в тарифному плані вказується тільки швидкісна характеристика виділеного каналу.

Швидкість Інтернет з'єднання можна протестувати на ресурсі beta.speedtest.net   (потрібно натиснути кнопку «ЗМІНИТИ СЕРВЕР» і вибрати сервер «Kiev - О3»).

Що впливає на швидкість бездротового доступу - Wi-Fi?

•  Стандарт Wi-Fi, який використовується роутером і приймаючим адаптером (802.11b / g / n / ac). Наприклад, застарілий роутер або приймаючий адаптер в ноутбуків, що працює в стандарті 802.11g, в умовах багатоквартирного будинку знижує швидкість до 15-20 Мбіт / с.

•   Частота передачі даних, яка використовується роутером і приймаючим адаптером (2.4 Ггц / 5 Ггц).

Підтримка частоти 5 Ггц дозволяє помітно збільшити швидкість Wi-Fi в побутових умовах.

•   Площа і конфігурація квартири, матеріал і товщина внутрішніх стін.

Для покриття бездротовою мережею квартир площею понад 50-70 кв. м або «пробивання» товстих стін часто потрібно більш потужне Wi-Fi-обладнання, іноді комбінація з декількох пристроїв.

•   Місце розміщення роутера.

Установка роутера за металевими дверима, в щитку або в шафі, особливо металевому, негативно впливає на якість прийому Wi-Fi в квартирі.

•   Перешкоди від інших Wi-Fi-мереж, що працюють в одному і тому ж діапазоні (2.4 Ггц). Проблема зниження швидкості Wi-Fi через перешкоди від сусідських мереж вирішується вибором найменш завантаженого каналу в настройках роутера, зміною роутера на більш потужний який підтримує 2 діапазону (2.4 Ггц і 5 Ггц).

Відповідальність провайдера за якість надання послуг на різних етапах

Параметри, що залежать тільки від провайдера:

• завантаженість магістральних каналів провайдера;

• якість обладнання провайдера на вузлах і в Вашому будинку;

• якість кабелю і його з'єднань від горища / підвалу до квартири;

• якість мережевого обладнання, наданого провайдером в оренду.

Параметри, що залежать тільки від самого абонента:

• якість домашнього мережевого устаткування, що належить абоненту (роутер, мережеві адаптери в пристроях);

• якість комунікацій, проведених абонентом при ремонті квартири (кабель, інтернет-розетки, з'єднання кабелю);

• параметри комп'ютера (ноутбука, планшета, смартфона) абонента - наприклад, підтримка Wi-Fi адаптером ноутбука стандарту Wi-Fi 802.11n / ac;

• наявність програмного забезпечення, активно впливає на швидкість Інтернету - наприклад, антивірус або працює torrent-клієнт;

• наявність на комп'ютері прихованих шкідливих програм (вірусів, троянів).

Пункти, які не залежать ні від абонента, ні від провайдера:

• потужність і завантаженість серверів в Інтернеті;

• якість ліній зв'язку, що знаходяться за межами мережі провайдера (наприклад, міжконтинентальний кабель на дні Атлантичного океану);

• у випадку з Wi-Fi - перешкоди від інших Wi-Fi мереж і побутових приладів, стін, дверей, потужність передавачів роутера і приймачів на пристрої клієнта, місце розташування роутера в приміщенні і віддаленість його від зони користування мережею Wi-Fi.

Пошта
Налаштування поштового кліента MS Outlook 2007

1. Запустіть програму MS Outlook, відкрийте пункт меню Сервіс та виберіть Параметри облікових записів ....

2. У вкладці Електронна пошта натисніть кнопку Створити ...

3. Виберіть Настроїти вручну параметри сервера ... і натисніть Далі>

4. Виберіть Електронна пошта Інтернету та натисніть Далі

5. Заповніть текстові поля з налаштуванням електронної пошти: 

Введіть ім'я Вкажіть ваше ім'я, яке буде відображатися в усіх відісланих повідомленнях.
Адреса електронної поштиВкажіть ваш e-mail. Наприклад, name@freenet.com.ua.
Тип облікового запису Вкажіть: POP3
Сервер вхідної пошти Вкажіть: pop3.freenet.com.ua
Сервер вихідної пошти SMTPВкажіть: smtp.freenet.com.ua
Користувач Вкажіть логін для доступу до поштового сервера. В якості такого логіна використовуйте ваш e-mail. Наприклад, якщо ваш e-mail name@freenet.com.ua, то вкажіть логін name@freenet.com.ua.
Пароль Вкажіть пароль для доступу до поштової скриньки.
Налаштування поштового клієнта Outlook Express

1. Запустіть програму Outlook Express, відкрийте пункт меню Сервіс (Tools) і виберіть Облікові записи ... (Accounts...).

2. Виберіть закладку Пошта (Mail).

3. У меню Додати (Add) виберіть пункт Пошта ... (Mail. ..).

4. Вкажіть ваше ім'я, яке буде відображатися в усіх відісланих повідомленнях і натисніть кнопку Далі (Next)>.

5. Вкажіть ваш e-mail. Наприклад, name@freenet.com.ua, і натисніть кнопку Далі (Next)>.

6. Виберіть зі списку тип сервера вхідних повідомлень POP3.

7. Сервер вхідних повідомлень (Incoming mail server) вкажіть pop3.freenet.com.ua .

8. Сервер вихідних повідомлень (Outgoing mail server) вкажіть smtp.freenet.com.ua .

9. Натисніть кнопку Далі (Next)> для продовження.

10. У полі Обліковий запис (Account name) вкажіть логін для доступу до поштового сервера. В якості такого логіна використовуйте ваш e-mail. Наприклад, якщо ваш e-mail name@freenet.com.ua, то вкажіть логін name@freenet.com.ua.

11. У полі Пароль (Password) вкажіть пароль свій пароль для доступу до поштової скриньки.

12. Натисніть кнопку Далі (Next)> для завершення процедури поштового аккаунта.

Налаштування поштового кліента The Bat

1. Запустіть програму The Bat!, відкрийте пункт меню Ящик (Account) та виберіть Новий ... (New...).

2. У полі Назва ящика (Account name) вкажіть будь-яку назву створюваного аккаунта, за яким ви зможете легко зрозуміти до якого поштового сервера відноситься даний аккаунт.

3. Натисніть кнопку Далі (Next)> для продовження.

4. У полі Ім'я та прізвище (Your full name) вкажіть ваше ім'я, яке буде відображатися в усіх відісланих повідомленнях.

5. У полі Адреса e-mail (E-mail address) вкажіть ваш e-mail. Наприклад, name@freenet.com.ua.

6. Натисніть кнопку Далі (Next)> для продовження.

7. Виберіть протокол для доступу до поштового сервера POP3 - Post Office Protocol v3.

8. Сервер для отримання пошти (Incoming mail server) вкажіть  pop3.freenet.com.ua .

9. Адреса сервера SMTP (SMTP server) вкажіть smtp.freenet.com.ua .

10. Натисніть кнопку Далі (Next)> для продовження.

11. У полі Користувач (Username) вкажіть логін для доступу до поштового сервера. В якості такого логіна використовуйте ваш e-mail. Наприклад, якщо ваш e-mail name@freenet.com.ua, то вкажіть логін name@freenet.com.ua.

12. У полі Пароль (Password) вкажіть пароль до поштової скриньки.

13. Натисніть кнопку Далі (Next)> для завершення процедури поштового аккаунта.